icon

Ako liečiť nádchu u 14 mesačného dieťaťa?

Zodpovedané
20. aug 2021

Dobrý deň,

chcela by som Vás poprosiť o radu. 14 mesačný syn má nádchu. Pravdepodobne mu rastú aj posledné stoličky a mal teplotu 37,7°C.

Ako máme postupovať?

Kedy navštíviť pediatra?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak by boli horúčky nad 38st viac ako 3 dni, prípadne ak by teplota začala stúpať nad 38 st po menej ako 8 hodinových intervaloch a stále sa skracujúcich.

Dovtedy môžete znižovať teplotu doma Vy a do nošteka kúpiť izotonickú morskú vodu typu Aliamare a po aplikácii hlieny odsať.

Ak máte inhalátor, inhalácia Vincentou alebo fyziologickým roztokom.


Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas