Ako liečiť nádchu u 14 mesačného dieťaťa?
Zodpovedané20. aug 2021
Dobrý deň,
chcela by som Vás poprosiť o radu. 14 mesačný syn má nádchu. Pravdepodobne mu rastú aj posledné stoličky a mal teplotu 37,7°C.
Ako máme postupovať?
Kedy navštíviť pediatra?
Ďakujem
Dobrý deň,
ak by boli horúčky nad 38st viac ako 3 dni, prípadne ak by teplota začala stúpať nad 38 st po menej ako 8 hodinových intervaloch a stále sa skracujúcich.
Dovtedy môžete znižovať teplotu doma Vy a do nošteka kúpiť izotonickú morskú vodu typu Aliamare a po aplikácii hlieny odsať.
Ak máte inhalátor, inhalácia Vincentou alebo fyziologickým roztokom.
Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas