Ako liečiť nekončiace soplíky a mokrý kašeľ u 3,5 ročnej dcérky?

Zodpovedané
23. máj 2022

Dobrý deň,

3,5 ročná dcéra chodí do škôlky a pred cca 3 týždňami sa vyliečila z kašľu a soplíka. Mala zistenú moraxellu, ktorá bola preliečená antibiotikami. Deň po dobratí lieku opäť nastal kašeľ a sopeľ. Nekašle stále, ani nie je zachrípnutá. Keď zakašle, tak počuť mokrý vykašlavajúci kašeľ. Nasadila som Solmucol. Doktor po týždni odporučil Mucosolvan alebo Bromhexin. Sople má zelené, stále jej netečú, fúkame a odsávame. Inak je veselá.

Odporučil jej zostať foma, aby sa baktérie v škôlke na ňu stále nelepili. To však pre nás nie je riešenie.

Poradíte dobré lieky na imunitu?

Podávam Imunoglukan. Pokiaľ nechodila do škôlky, tak chorá nebola.

Ďakujem

Dobrý deň,

doktor poradil dobrú možnosť - vždy po ochroení má dieťa ostať aspoň týždeň doma, aby sa na oslabený terém opäť nedostal vírus či baktéria. Nie vždy to však samozrejme je možné.

Na imunitu Imoglukan, nič viac dávať nemá význam. Čo má význam, tak denné konvičkovanie alebo nosné sprchy (pozriete si na youtube videá). Ak by výtok trval dlhšie, tak je vhodné aj ORL vyšetrenie, či nejde u dcérky o zväčšenú nosnú mnadlu.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas