Ako liečiť nočné pokašliavanie?

Zodpovedané
14. jún 2022

Dobrý deň,

štvorročný syn mi už týždeň v noci pokašliava a ja netuším z čoho. Začalo to tak, že zakašlal 2x za noc. Pôvodne som myslela, že mu zabehla slinka, ale minulú a túto noc pokašliaval celú noc. Nič hrozné. Ani sa nezobudí, len zakašle (sucho) a spinká ďalej. Ešte ráno, keď vstane, tak chvíľku kašle a potom celý deň nič.

Z čoho to môže byť?

Chorý vôbec nevyzerá. Cca 3 týždne užíva Aerius a Mometasone sprej do nosa od ORL, lebo mal upchatý nos, nočné chrápanie - bez soplíku. Podľa ORL podozrenie na alergiu, lebo mal opuch sliznice. Ten sa mu po 2 dňoch užívania uvedených liekov úplne vyčistil a dýcha úplne čisto. Už mi napadlo, či nemôže kašľať z toho spreju, keďže mu ho dávam pred spanim. Nosnú mandľu má vybratú od novembra.

Mám mu na to nočné pokašliavanie niečo nasadit?

Po akom čase máme ísť k doktorke?

Ďakujem

Dobrý deň,

je podozrenie na alergiu + kašle v noci - ja by som išla týmto smerom.

Aké podmienky má v izbičke, aké má matrace, nemôžu byť prítomné roztoče? Peľ na matracoch? chlpy? Teda by som všetko vyprala na 60tke, matrac povysávala, vyvetrala ju bez plachiet, ak sa dá trošku aj na slnko...

Ak nebude prechdádzať napriek tomuto 2-3 týždne, tak kontaktujte Vašu doktorku.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas