Ako liečiť nočný kašeľ u 3,5-ročnej?

Zodpovedané
10. aug 2022

Dobrý deň,

3,5-ročná dcérka prekonala vo februári Covid-19. Mala teploty, kašeľ, postcovidovú žihľavku a ekzém.

Od tej doby ju trápi nočný kašeľ. Raz je suchý, raz produktívny. Vyskúšali sme rôzne sirupy na kašeľ, zaradila som jej prípravky na podporu imunity, probiotiká a aj prebiotiká. V posledných dňoch je kašeľ horší. Pomôže len to, keď jej dám Ventolin sprej.

Môžem jej Ventolin stále dávať?

Čo ešte nám odporúčate?

Termín u pediatra máme až v piatok.

Ďakujem

Dobrý deň,

do piatka môžete podávať Ventolin a inhalovať Vincentku. Ostatné určí lekár vyšetrením v piatok. Ja by som asi odporučila aj imunoalergologické vyšetrenie.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas