Ako liečiť poškodenú chrupavku u detí?

Zodpovedané
7. jan 2023

Dobrý deň,

dcérka je športovkyňa, hrá futbal a od septembra má bolesti kolena. Ortopéd ju poslal na magnetickú rezonanciu, tento týždeň sme boli pre výsledky. Lekár sa vyjadril, že on by s tým teraz nič neurobil, dcéra má poškodenú chrupavku. Podľa neho môže hrať futbal ďalej. Pokiaľ ju to bude veľmi bolieť, tak sa máme vrátiť. Hľadáme ďalšieho lekára, ale rada by som sa poradila aj s Vami.

Záver z magnetickej rezonancie: Hraničná produktívna synovialitída. Intersticiálna lézia LCA po distenzii. Lézia zadného rohu mediálneho menisku 2. až hraničné 3. stupňa.

Ako máme postupovať ďalej?

Ďakujem

Dobrý deň,

neviem aký má dcérka vek. Pokiaľ má bolesti, tak je to možno aj na operačné riešenie. Meniskus 3. stupňa by už na operáciu byť mohol + ten krížny väz. Otázne je, že či je koleno stabilné, či má bolesti...

Treba sa riadiť vzhľadom ku klinike ako určí ortopéd. Na toto všeobecný lekár naozaj nemá vedomosti a ani skúsenosti, aby to dobre zhodnotil. Riaďte sa teda klinickým stavom a odporúčaním ortopéda.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas