Ako liečiť problémy so stolicou u 2,5 ročného chlapca?

Zodpovedané
11. júl 2021

Dobrý deň,

môj 2,5 ročný syn má už dlho problémy s vyprázdňovaním. Pediatrička mu len zvyšuje dávky Duphalacu, aj keď mu vôbec nepomáha. Mám mu dať čipku, lenže nech robím čokoľvek, tak po chvíli ju vytlačí von.

Posledné dva mesiace to je už fakt hrozné. Veľmi sa trápi a plače, stolica je veľmi hrubá a je len 1x do týždňa.

Kontaktovala som opäť doktorku s tým, že by som chcela nejaké vyšetrenia. Odpovedala, že mám mierne zvýšiť dávku Duphalacu a dať čipok. Nezaberá to však.

Aké voľnopredajné lieky mu pomôžu?

Čo nám odporúčate?
Ďakujem

Dobrý deň,

mohol by pomôcť Forlax, len zrejme ho nedostanete v lekárni. Má výpadok ale skúste.

No a režimové opatrenia - veľa tekutín, zvýšiť vlákninu a nácvik stolice spoločne.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas