Ako liečiť pupáčiky u 3,5 mesačnej dcérky?

Zodpovedané
2. jan 2022

Dobrý deň,

moja 3,5 mesačná dcéra sa pred 2 týždňami začala vyhadzovať na celom telíčku. Najprv išlo o zhluky malých pupačikov na brušku, no nakoniec sa jej kompletne vysypala celá tvárička - hlavička, bruško aj nožičky. Po 5 dňoch keď bolo tých pupačikov stále viac som písala pediatričke a tá nám predpísala podávanie kvapiek Fenistil s tým, že nám to vôbec nepomohlo a dcéra je po 2 týždňoch stále vyhádzaná.

Papá materské a umelé mlieko, zmena krémov a pracieho prášku nebola.

Ako jej môžem pomôcť?

Ďakujem

Dobrý deň,

je vhodné používanie dermatokozmetiku na atopickú kožu - Bioderma Atoderm alebo LRP Lipikar, prípadne Excipial lipolotio krém + do kúpeľa syndet.

Stav však treba konzutlovať s pediatrom, ktorý ho už lieči. Pani doktorka išla vyradzovacou metódou, preto nasadila Fenistil. Ten by pomohol v prípade, že by išlo o alergickú vyrážku.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas