Ako liečiť suchú sliznicu v nose 18 mesačného chlapca?

Zodpovedané
18. máj 2022

Dobrý deň,

18 mesačný syn má posledné 2 týždne suchý nos. Snažím sa mu hlavne pred spaním s paličkou do uší povyberať čo sa dá (šušníky), ale nie vždy mi dovolí a potom nevie v noci dobre dýchať. Je pravda, že máme suchší vzduch ako v zimných mesiacoch. Nevŕtam sa v nošteku často (možno 1x za tri dni). Palička bola naposledy trocha od krvi a to som ešte nečistila.

Ako môžem synovi pomôcť?

Ako a čím mu zvlhčím nos?

Ďakujem

Dobrý deň,

osobne by som sa vôbec takto v nose nevŕtala. Po kúpeli v ľahu aplikujte do nosa 2 vstreky izotonickej morskej vody, nechajte aspoň 10 minút pôsobiť a skúste dať synčeka vyfúkať či odsať. Ak máte inhalátor, dajte ho pred kúpaním aj inhalovať Vincentku na 10 minút.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas