Ako liečiť upchatý nos a zahnisané očká u 3,5 ročného syna?

Zodpovedané
8. jún 2019

Dobrý deň,

môj 3,5 ročný syn má už týždeň upchatý nos.

V pondelok mu z neho trošku tiekol priehľadný soplík a v utorok som ho brala od opatrovateľky s tým, že mal začervenané očká. Trošku hnisu a okolie očí bolo mierne pripuchnuté, začervenané.

Nasadila som mu Sinupret a noc Nasivin do nosa. Zostal doma. Teplotu zvýšenú nemal. Od piatku som pridala aj Fenistil. Má nosový hlas, soplík žiadny vyfúkať nejde, občas nepočuje, ale očká mu začali viac hnisať. To utierame navlhčeným tampónom.

Antibiotiká (Augmentin a Pamycon) mal pred mesiacom kvôli zápalu dutín. Vo februári sme skončili tiež na antibiotikách kvôli dutinám. V domácnosti máme len jednu zmenu od začiatku roka, máme bytového psa.

Čo by ste poradili?

Môže byť psík dôvodom synových problémov?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

výtok z nosa a začervenalé očká s jemným výtokom bývajú aj pri virózach. Nemusia nutne znamenať alergiu na psa.

Predchádzajúce ochorenia nie sú typické ani sa nezvyknú zamieňať s prejavmi alergie, takže nemyslím si, že pôjde o alergiu, aj keď tá sa môže niekedy prejaviť až po mesiacoch kontaktu. Je na zváženie, či pri ďalšom ataku ochorenia nespraviť alergologické vyšetrenie (pred ním by ste mali mať absolvované ORL), avšak zatiaľ by som s ním ešte počkala.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas