Ako liečiť vodnatú stolicu u 2,5 ročného dieťaťa?

Zodpovedané
7. mar 2019

Dobrý deň,

môj 2,5 ročný syn má už druhý deň čudnú stolicu. Predvčerom mala vodovú konzistenciu žltej farby. Neviem prísť na to, či niečo zjedol a nezapasovalo mu alebo niekde niečo chytil. Jesť moc nechce, len kašovité zje ,polievky a stále pýta pudingy, jogurty.

Teplotu a ani kašeľ nemá, hrá sa, vystrája ako vždy. Dala som mu dve Smecty zarobené vo vode.

Čo mu môže byť a ako mu môžem pomôcť?

Ďakujem

Dobrý deň,

môže byť, že synček sa nakazil nejakou formou vírusovej enteritídy, ktoré sú medzi detičkami veľmi časté.

Spôsobujú práve zmenu konzistencie aj farby stolice dieťatka.

Smectu dávate správne - pokračujte do 3 dní pri riedkej stolici. Pokojne kúpte aj probiotiká.

Dôležitá je aj diéta - na zahustenie stolíc ryža, banán, prechodne nedávajte synčekovi laktózové produkty - asi 5 dní.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas