Ako liečiť zapálený močový mechúr u 2,5 ročnej dcérky?

Zodpovedané
26. feb 2020

Dobrý deň,

moja 2,5 ročná dcérka od včera večera hovorila, že ju bolí dolu bruško. Keď som jej kázala, aby mi ukázala kde, tak to vyzeralo na močový mechúr.

Cikala bez problémov, až do obeda nasledujúceho dňa. Potom začala kričať, že ju to páli a bolí. Nemôžem sa dovolať obvodnej lekárke a teraz už asi nič neurobím.

Je potrebné, aby išla zajtra ráno k lekárke aj ona, alebo stačí zobrať jej ranný moč?

Teplotu nemá, jesť jej chuti, pije dostatok tekutín. Len teraz stále hovorí, že ju to tam dole bolí a páli.

Ako jej môžem pomôcť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

lekárovi aj s dcérkou a ranným sterilným močom (po umytí pošvy sa vycikať do skúmavky stredným prúdom moču).

Kúpte brusnicový extrakt a od pani doktorky dostanete lieky. Od bolesti jej nateraz dajte Nurofen podľa hmotnosti, uvarte jej čajík, alebo ponúknite vodu.

Ppotrebuje viac tekutín.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas