Ako na časté choroby u 15-mesačného dieťaťa?

Zodpovedané
28. júl 2022

Dobrý deň,

15-mesačný syn mal v januári a marci Covid-19. Od apríla do júla bol už 4x chorý. Vždy je to niekoľkodňová horúčka, sopeľ, zahlienenie a aj tri týždne pretrvávajúci kašeľ.

Pri dvoch chorobách sme boli aj u lekárky a nikdy nemal chytené priedušky alebo pľúca. Akurát bol výrazne zahlienený a CRP nezvýšené. Doktorka zhodnotila, že by mohlo íst o poscovidový syndróm s tým, že syn má oslabenú imunitu a napádajú ho vírusy. Navrhla liečbu Isoprinosine sirupom, čo som ja aj vzhľadom na možné nežiadúce účinky zatiaľ odmietla. Odporúčala aj Imunoglukan sirup.

Aký je Váš názor?

Čo by ste odporúčali na posilnenie imunity?

Dávam mu vitamín C a D.

Je podľa Vás vhodné dávať Imunoglukan, keď je odporúčaný až od 3 rokov?

Mala by som so synom navštíviť aj imunoalergológa a dať vyšetriť krv?

Ďakujem

Dobrý deň,

myslím si, že Imunogklukanom P4H nič nepokazíte (obsahuje už vitamin C, netreba ho navyše dokupovať). V podávaní vitamínu D pokračujte naďalej - 4 kvapky denne.

Imunoglukan na odporúčanie lekára je možné podávať od roka - čo ste vy dostali, takže s tým nie je žiaden problém.

Myslím si, že vyšetrenie krvi a návšteva imunoalergológa by bola zbytočná. Pani doktorka Vám navrhla dobrý postup. Osobne by som sa nebála ani Isoprinosine kúry, ak to má pomôcť. Po Covide veľa detí reaguje oslabením imunity a trvá to kým sa "z toho vyhrabú". Hádam Vám pomôže, čo Vám pani doktorka odporučila.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas