Ako na noc odplienkovať 3-ročnú dcéru?

Zodpovedané
31. okt 2022

Dobrý deň,

chcem sa len uistiť, či konám správne. Dcéra mala v auguste tri roky, už rok sa cez deň bezchybne pýta na malú aj veľkú potrebu. Keď si náhodou ešte cez deň pospí, dáme ju pred tým vycikať. Počas denného spánku sa nepociká, ani pri cestovaní autom sa pýta.

Na noc jej ešte dávame plienku. Má veľmi tvrdý spánok.1x v noci ju v spánku prebaľujem a zatiaľ má vždy v noci aj ráno plnú plienku. Ešte sa ráno nezobudila so suchou plienkou, ale chcela by som ju už odplienkovať aj na noc.

Robím to správne, keď čakám na suchú plienku?

Ďakujem

Dobrý deň,

môžete ju skúšať dávať v noci vycikať, keď idete spať aj vy. Deti to zvládajú v polospánku bez toho, aby bolo nutné uspávanie nanovo. Treba to vyskúšať, lebo u každého dieťaťa je to inak. Ak potom už nepije mlieko (čo by v tomto veku už nemusela), tak by mala po vycikaní zostať plienka do rána suchá. Ak sa bude opakovane stávať, že sa pociká, tak by som to odložila.

Niektoré deti sa na noc odplienkujú až v 4. roku života.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas