Ako najlepšie načasovať MMR očkovanie spolu s očkovaním proti ovčím kiahňam pred nástupom do jasličiek?

Zodpovedané
22. jún 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom načasovania očkovania.

Ako najlepšie načasovať MMR očkovanie (spolu s očkovaním proti ovčím kiahňam) pred nástupom do jasličiek?

Syn má termín očkovania 5. septembra. To bude mať tesne pred 18. mesiacom a od septembra zároveň nastupuje do jasličiek.

Bolo by vhodné požiadať o presun očkovania na skorší termín?

Napríklad o 2 týždne skôr, aby bol synček kvôli potenciálnej reakcii ešte mimo kolektívu.

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, skúsila by som sa s pani doktorkou dohodnúť na očkovaní už v auguste.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas