Ako ochrániť 10 mesačné dieťa pred Covidom-19?

Zodpovedané
15. feb 2022

Dobrý deň,

momentálne mám v rodine niekoľko ľudí pozitívnych na Covid-19. Ja sama ako matka deti mám Covid-19.

Ako ochrániť 10 mesačné dieta?

Po pozitívnom teste som si okamžite nasadila doma respirátor a o malého sa staral viac partner. Zatiaľ je ok.

Aké vitamíny mu mám preventívne nasadiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

myslím, že to čo ste spravili je dôležité - respirátor, dezinfekcia rúk, povrchov plus snažiť sa minimalizovať kontakt s dieťatkom - najmä počas symptómov.

Vitamín D predpokladám, že dávate. Vitamín C má dieťatko aj z ovocia a zeleniny, ak ich na dennej báze papá, takže nič viac netreba. Je možné preventívne mu dávať inhalovať Vincentkou pokiaľ toleruje.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas