Ako odplienkovať štvorročného syna na noc?

Zodpovedané
21. júl 2022

Dobrý deň,

synček mal asi 2 noci po sebe suchú plienku a zobudil sa v noci na cikanie. Potom tretiu noc trochu cikal do plienky a myslela som, že mu skúsim nedať na noc plienku už. Avšak synček sa v noci pocikal a vôbec sa na to nezobudil. Bol celý studený, keď som ho prišla skontrolovať.

Mám pokračovať v odplienkovani na noc, alebo nechať na neskôr?

Už má dosť rôčkov a občas mu už plienka vadí. Tiež ju máva vtedy, keď cestujeme k starým rodičom asi 2 hodiny autom.

Je to správne?

Inak pekne ciká do záchoda.

Ďakujem

Dobrý deň,

v tomto veku by už mohol ovládať močenie. Taktikou je budiť dieťa o polnoci (prípadne dačo skôr kedy ide spať rodič) na vycikanie sa. Plienku by som nedávala, aby sa na ňu nespoliehal.

Do 5 rokov je to však stále" v norme" a nie sú potrebné žiadne vyšetrenia v prípade nehôd.

Po 5 roku sa potom dieťa odosiela na nefrologické vyšetrenie.Na doma sa rodičom odporúča aj enuretický alarm, aby upozornil, že je chlapček trošku mokrý, vyrušil ho zo spánku a išiel sa vycikať. A samozrejme, aby nespal celú noc v pocikanom.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas