Ako odplienkujem skoro štvorročné dieťa?

Zodpovedané
30. mar 2022

Dobrý deň,

moje dieťa bude mať 4 roky a stále zadržuje stolicu. Odmieta ísť na toaletu. Jeho dvojča už dávno chodí na toaletu.

Ako ho odplienkujem?

Ďakujem

Dobrý deň,

predpokladám, že všetko štandardné ste už skúšali, nakoľko jedno dieťa máte úspešne odplienkované. Knižky o kakaní, nápodoba kakania, prechodné podávanie sirupov na zmäkčenie stolice.

Potom zostáva možnosť psychologického dohovoru. Pokojne Vás so psychologičkou. Možno prídete na to, prečo zadržiava, respektíve ako účinne odkomunikovať zmenu.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas