Ako odučiť 20 mesačné dieťa od masturbácie?

Zodpovedané
3. jún 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom 20 mesačnej dcéry. Už asi 10 robí to, že si ľahne na bruško, nohy dá to polohy ako žabky a trie sa na posteli, na zemi. Veľakrát to robí aj o okraj sedačky v obývačky.

Spomenula som to aj lekárke, vraj ide o masturbáciu. Jej riešenie bolo, aby sme jej to nedovolili. Snažím sa ju vždy zabaviť s niečím, ale často nič nepomáha. Keď ju vyruším, tak začne plakať.

Najviac to robí vtedy, keď zaspáva, resp. keď sa nudí.

Čo nám odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

nemám špeciálne odporúčanie.

Dcérku napomeňte, keď to robí, ale detičky to robia. Nie je to prejav ochorenia.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas