Ako ošetriť hemangióm v prípade jeho poranenia?

Zodpovedané
17. dec 2022

Dobrý deň,

dcérka má na hlavičke hemangióm, je vyvýšený a momentálne je vo fáze rastu. Samozrejme s ňou chodíme na pravidelné kontroly ku kožnej. Tá nás upozornila, že môže prasknúť, maličká si ho môže odškrabnúť a začne veľmi krvácať, prípadne jej môže mokvať. Bohužiaľ, k ošetreniu takéhoto prípadného poranenia sme informácie nedostali.

Ako poskytnúť dcérke prvú pomoc, zastaviť krvácanie a poranený hemangióm ošetriť?

Ďakujem

Dobrý deň,

v prípade, že by krvácal ,priložte Gelaspon. Inak sa odporúča nedezinfikvoať, skôr mokré hojenie.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas