Ako pomôcť 14-mesačnej dcérke prekonať strach z chodenia?

Zodpovedané
1. dec 2022

Dobrý deň,

chcem sa poradiť ohľadom chodenia mojej dcérky, ktorá má 1 rok a 2 mesiace. Postupne skúša chodiť, púšťa sa. Je však veľmi bojazlivá.

Ako by som jej mohla pomôcť?

Ďakujem

Dobrý deň,

asi iba čakať, dať jej čas a podporovať ju pokojne v štvornožkovaní až pokiaľ sa sama nerozchodí. Žiadne vodenie za ruky, ani chodítka nie sú prospešné. Určite sa rozchodí, keď si bude viac veriť.

Otázna je aj obuv. Ideálne nech je vyzutá, aby vnímala priestor nožkami, žiadne obmedzenia v členkoch.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas