Ako pomôcť 5,5 mesačnej dcérke, ktorá má zápchu?

Zodpovedané
18. nov 2021

Dobrý deň,

u 5,5 mesačnej dcérky sme začali s príkrmami. Zjedla pár lyžičiek a zatiaľ len 4 druhy zeleniny. Mierna zápcha, dávam Sab Simplex. Vodu akceptuje.

Čo jej pomôže proti zápche?

Zároveň jej odstriekavam moje mlieko a dostáva aj umelé Beba Expert Opripto (teraz chcem vyskúšať prechod na Babybio).

Dcérka pije mlieko denne cca 5x, ale málokedy pije dosť. Pije od 60 do 120 ml, viac ani za nič. Každé kŕmenie je des. Priberá pomaličky, ale priberá. Má 66 cm a cca 6,5 kg.

Je to v poriadku?

Ďakujem

Dobrý deň,

musí si zažívací trakt zvyknúť. Vy môžete dávať trošku viac vodičky (aj 100 ml). To je hlavný "kameň úrazu" pri zápche v akomkoľvek veku.

Váha a výška sú v norme.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas