Ako pomôcť 5 mesačnému bábätku, ktoré má zapareninu?

Zodpovedané
30. aug 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom zapareniny, ktorú má moje 5 mesačné dieťa. Zaparenina sa objavila deň pred dlhšou cestou autom. Malá bude v autosedačke asi 3 hodiny.

Čo spraviť, aby sa jej to potením v sedačke ešte viac nezhoršilo?

Okrem toho má dlhodobo červenú kožu v záhyboch pod pazuškami. Pravidelne ju kúpeme len vo vode s pár kvapkami mandľového oleja. Bepanthen a ani Eucerin sa na to neosvedčil.

Ako jej môžme pomôcť?

Ďakujem za skorú odpoveď

Dobrý deň,

kožu treba pravidelne premasťovať, napr. Excipial (ktorý Vám predpíše obvodný lekár). Treba skúšať , čo sadne Vám.

Môžte skúsiť aj iné prípravky na suchú kožu pre deti z lekárne. Na kúpanie je dobré používať nejaký olej - Oilatum/Linola, alebo aj ten Váš, aby zostala koža vláčnejšia. Samotným kúpaním sa vysušuje.

Po kúpaní kožu pootláčať uterákom (nie drhnúť do sucha) a na vlhkú kožu aplikovať krém.

Na zapareninu skúste rybiu masť z lekárne.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas