Ako pomôcť 5 mesačnému synovi, ktorého zapekajú príkrmy?

Zodpovedané
26. feb 2021

Dobrý deň,

pred mesiacom som začala prikrmovať 5 mesačného syna. Problém je, že ho príšerne zapeká. Snažím sa mu ponúkať vodu aj čaj no nevypije viac ako 30 ml.

Pediatrička mam poradila vyradiť mrkvu, zemiak a potraviny, ktoré zapekajú. Nepomáha to. Vykaká sa iba s glycerínovým čípkom a s mojou pomocou. Boli ho to, plače, neraz vykakal aj trošku krv. Stolicu ma úplne suchú formovanú. Do prikru dávam aj Ghee. Príkrm má raz denne a veľmi mu chutí. Syn je kojený.

Ako mu môžem pomôcť?

Ďakujem

Dobrý deň,

tak dávajte iné potraviny!

Je toho veľa, čo 5 mesačné bábätko môže. Po mrkve, ryži, banánoch naozaj zapeká a nie je to vhodná potravina pre detičky, ktoré majú s týmto problém.

Už ich zavedené bez reakcie máte, takže ich ďalej vôbec nemusíte dávať. Priam by som Vám povedala, že nakoľko má tento problém synček, tak ich dávať nesmiete.

Dávajte cuketu, brokolicu, tekvicu, hokaido, uhorku.

Pridala by som aj probiotiká (Probiofix-imun už môže tak tie).

A robiť príkrmy trošku vodovejšie nateraz, aby sa tá vodička ku nemu dostala inak, ak odmieta. Ale treba to skúšať, cez lyžičku, pítko, pohárik - opakovane cez deň vodičku ponúkajte.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas