Ako pomôcť dcérke, ktorá má vyrážky medzi prstami na nohách?

Zodpovedané
14. júl 2019

Dobrý večer,

moja dcérka sa vyhádzala a doktorka nám povedala, že to je teraz nejaký vírus. Dostala Fucidin.

Ako môžem ešte dcérke pomôcť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

Fucidin obsahuje kyselinu fusidovú. Má antibakteriálny účinok, zastavuje rast a spomaľuje množenie mnohých baktérií. Používa sa na liečbu povrchových kožných zápalov spôsobených baktériami.

Dcérku nekúpte, aby nedošlo k rozneseniu infekcie. Môžete potierať lézie Betadinom (prípadne Rivanolom) a až potom krém, ktorý Vám dala pani doktorka.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas