Ako pomôcť dieťaťu v prípade alergickej reakcie na potraviny?

Zodpovedané
20. nov 2021

Dobrý deň,

9 mesačnej dcérke chcem zaviesť alergénové potraviny - bielok, orechy. Bojím sa alergických relácii.

Aká je prvá pomoc?

Čo v prípade opuchu alebo v prípade dusenia?

Je vhodné mať niečo doma a ako postupovať?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

doma zvládnete iba výsyp - teda kožnú reakciu. Doktorka vám môže predpísať Fenistil kvapky (zídu sa do výbavy určite).

Všetky ostatné prejavy alergie - opuch, poruchy dýchania až vedomia sú nutné riešiť v nemocnici. Úprimne som sa s takou reakciou našťastie v praxi stretla iba 1x na poradni, reálne v nemocnici ani raz.

Čo sa týka prvej pomoci presahuje to možnosť odpísania Skúste napr. túto prezentáciu pozrieť http://www.lf.upjs.sk/kaim/ZNR_deti,_dusenie_u_...

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas