Ako pomôcť dvojmesačnému bábätku, ktoré má kašovitú stolicu?

Zodpovedané
30. aug 2019

Dobrý deň,

mám dvojmesačnú dcérku, ktorú už mesiac prikrmujem umelým mliekom. Posledný týždeň kaká každý tretí deň. Stolice je veľa a je kašovitá. Zdá sa mi, že má žltozelenú farbu.

Prvý mesiac trpela neustále bolesťami bruška, stále sa pučila. Nič nepomáhalo. Druhý mesiac je oveľa lepší. Je spokojná a občas sa popučí a poprdká si. Raz som musela použiť rektálnu rúrku.

Ako jej môžem pomôcť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

máte zdravé bábätko, ktoré kaká pravidelne každé tri dni. Stolica vyzerá ako má vyzerať, bolesti bruška nemá. Jednorazová pomoc rektálnou rúrkou nie je problémová.

Pomoc treba hľadať v prípade bolesti bruška, vracania prúdom, krvi v stolici, nepriberania a ak sa stolica nevybaví po viac ako 3 dňoch.

Dlhodobé užívanie probiotík, ak nie je obohatené v umelom mliečku, môže napomôcť tráveniu bábätká.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas