Ako pomôcť od výsypu z horúčav?

Zodpovedané
4. júl 2022

Dobrý deň,

odkedy sú veľké horúčavy, tak syn (14 mesiacov) má takýto výsyp. Na rukách ho má neustále, niekedy horší, niekedy trochu miernejší. Občas sa objaví aj inde na tele.

Môže to byť naozaj z tepla ako sa potí?

Každý deň ho sprchujem čistou vodou, nechcem mu teraz veľmi zaťažovať pokožku mydlom. Zatiaľ mu to nenatieram aby sa nesparil ešte viac.

Ako by som mu mohla prosím pomôcť?

Ďakujem.

Dobrý deň,

pokožka sa mydlom nezaťažuje, naopak dobrý syndet pokožku zvláčni a zároveň umyje od nečistôt, ktoré teraz má určite na sebe hodne - opalovací krém, pele, prach z vonka... Syndet napríklad Bioderma Atoderm sprchový olej.

Nateraz by som aj kúpila v lekárni hypermangán, a kúpala v ňom (rozrobiť v pohári na slaboružovo a pridať do kúpeľa) 1x denne do vlažnejšej vody.

Synčeka nechávajte veľa na hološa, aby sa naďalej nepotil, prípadne minimalizujte možnosť spotenia (vetrajte v noci, von nechoďte medzi 11 a 16...)

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas