Ako pomôcť synovi pri opakovanej zadnej nádche?

Zodpovedané
27. mar 2023

Dobrý deň,

syn má zväčšené nosohltanové mandle a tekutinu v uškách. Mandle mu majú odstrániť a uši prepichovať, ale termín má až v júni.

Opakovane sa mu púšťajú zadné sople, z toho potom kašle. Užíva Zyrtec a Flixonase. Na imunitu Isoprinosine, ale nič mu nepomáha. Nasadili sme mu už aj Stoptussin, ale ani po 4 dňoch nebadám žiadnu zmenu.

Viem mu nejako pomôcť, alebo musíme vydržať až do júna?

Ďakujem

Dobrý deň,

neviem ako starý je synček, podľa toho by ste mohli cca nad 3 roky vyskúšať aj preplachy nošteka konvičkou či nosnou sprchou a inhalácie Vincentkou.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas