Ako postupovať, keď 13 mesačný synček má už 1,5 mesiaca zvýšenú teplotu?

Zodpovedané
18. nov 2021

Dobrý deň,

môj 13 mesačný synček má už 1,5 mesiaca každý deň zvýšenú teplotu od 37 do 37,4°C. K tomu má aj hmatateľné uzlinky na krku. Naša doktorka mu robila krvný obraz a výtery. Všetko bolo ok. S uzlinami ideme na sono, ale zvýšenú teplotu ďalej nerieši.

Čo nám odporúčate vy?

Synček sa celý ten čas aj krúti v kolotoči - jeden cely deň má kašeľ, potom 6 dní nezakašle. A to iste biely soplík. Jeden deň má plný noštek a potom pár dní nič.

Ďakujem

Dobrý deň,

brala pani doktorka aj serológie na mononukleózu? Trošku mi to na to pripadá.

Každopádne krvný obraz je dobrý, výtery negatívne a na sono ste objednaní. Nič sa určite nezanedbáva a stav sa sleduje. To je nateraz postačujúce.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas