Ako postupovať pri kŕmení 6 mesačnej dcérky, ktorú prikrmujem?

Zodpovedané
26. okt 2019

Dobrý deň,

dcérka bude mať 6 mesiacov a je hladná, takže už 4. mesiaca ju prikrmujem. Zo začiatku jedla pekne, aj celú misku zjedla. Avšak posledný mesiac nechce a štrajkuje. Skúšala som ju na pár dní odstaviť aj od vareného, iba mliečne mlieko a kašu jedla. Potom som znovu skúsila na obed dávať jesť a piple to. Ak zje, tak iba pár lyžičiek.

Po čase ponúknem zasa, zje pár lyžičiek. Potom je nervózna, plače. Ak je dám mlieko potom, vypije.

Ako mám postupovať?

Ďakujem za radu

Dobrý deň,

postupujete dobre, postupujte tak aj naďalej. Ponúkať, tolerovať, byť trpezlivá a hlavne - prílišne sa nezaťažovať množstvom spapanej stravy.

Ak dcérka prospieva, priberá, je spokojná, hravá tak si treba len vyčkať, kým začne papať podľa "Vašich predstáv".

S týmto "súperí" asi každá mamička. Samozrejme, že to chápem. Dcérka už potrebuje prijímať stravu inú ako iba mliečko, ale píšete, že niečo spapá.

Veľa detí nechce zjesť ani to niečo. 😉

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas