Ako postupovať pri problémoch s predkožkou u 2,5 ročného?

Zodpovedané
7. júl 2022

Dobrý deň,

chcela by som radu, ako ďalej postupovať, nakoľko my a predkožka mi už príde ako začarovaný kruh.

Synovi som na odporúčanie lekárky začala pomaly a postupne sťahovať predkožku niečo po prvom roku, postupne sa začala uvoľňovať, ale všimla som si, že sa mu začali tvoriť drobné trhlinky. Potierali sme Framykoinom, predkožku nechali chvíľku tak, do zahojenia, toto sa však opakovalo viackrát. Dokonca som na iné odporúčanie, skúšala predkožku nechať dlhšie tak, a i tak som neskôr na nej objavila akoby čerstvú novú trhlinku/jazvičku. Nakoľko však chcem dbať aj na hygienu predkožky a priestoru pod ňou, žaluďa, neviem ako sa z tohto začarovaného kruhu vymaniť, synovi sa predkožka temer celá stiahnuť dá, ale znepokojujú ma červené jazvičky, ktoré sa zvyknú po pretiahnutí objaviť, aby to nemalo vplyv na nejakú možno neskoršiu nepoddajnosť.

Ako mám ďalej postupovať?

Ďakujem.

Dobrý deň,

máte pravdu, že na hygienu treba dbať, ale aj to, že to treba robiť opatrne, aby sa jazvičky netvorili. To totižto (presne ako píšete) vedie k možnosti problémov so sťahovaním do budúcnosti.

Ak sa ale sťahuje jemne a správne vlastne nie je dôvod na to, aby sa jazvičky robili nanovo. Neviem teda, čo je vo veci. Nateraz skúste s pani dr, či nepredpísať nateraz mastičku prechodne aj s kortikoidmi, na upokojenie a potom začať s jemným preťahovaním, tak aby sa nerobili nanovo.

Dobrú skúsenosť mám aj so sedavými kúpeľmi v sleze, pekne to zvláčni a ide to potom ľahšie.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas