Ako požiadať lekárku o presun očkovania MMR vakcínou týždeň pred dovolenkou?

Zodpovedané
21. júl 2022

Dobrý deň,

pediatrička nám dala termín očkovania MMR vakcínou presne týždeň pred odletom na dovolenku do Škótska. A to aj napriek tomu, že som ju o tom informovala.

Z Vašej poradne viem, že vedľajšie účinky prichádzajú na 7. - 10. deň. Určite to chcem presunúť. Navyše budeme bývať u rodiny, ktorá v tom čase bude mať 5-mesačné bábo. Náš bude mať po dovolenke presne 15 mesiacov.

Ako mám doktorke povedať, že chceme očkovanie posunúť?

Nechcem, aby mala pocit, že sme "primúdri" a fušujeme jej do roboty.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

komunikovať. Nič viac, ani nič menej Vám neviem povedať.

Podľa mňa sú to legitímne dôvody. A ak sa nedá očkovanie posunúť o týždeň skôr - čo je z môjho pohľadu lepšie, tak po dovolenke. Verím že s doktorkou nájdete vhdoný termín vyhovujúci obom stranám.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas