Ako prebieha vyšetrenie 16 mesačného dieťaťa u pediatrického gastroenterológa?

Zodpovedané
2. jan 2022

Dobrý deň,

mám 16 mesačné dieťa a chcela by som sa poradiť ohľadom vyšetrenia u pediatrického gastroenterológa.

Je naozaj pred sonom pečene potrebné, aby dieťatko 2 hodiny pred vyšetrením nejedlo?

Môže aspoň piť?

Môže piť hocičo, alebo len čistú vodu?

Ide sa robiť aj odber na potravinové alergie, lepok, laktózu, bielkovinu kravského mlieka.

To sa určí z krvi?

Ďakujem

Dobrý deň,

odber sa robí z krvi - to znamená klasicky ihlou sa naberie do skúmaviek. Čo sa týka vyšetrenia, pokiaľ ste boli takto poučená.

Je to určite z relevantného dôvodu. Možno si doktor hneď spraví aj sonografiu (kde je nutné byť štandardne nalačno aj dlhšie). V takom prípade nie je vhodné ani pitie tekutín.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas