Ako prejsť z bezlaktózového umelého mlieka na klasické?

Zodpovedané
31. okt 2022

Dobrý deň,

synovi som dávala od narodenia umelé mlieka Nutrilon HA, Kendamil, Beba a Babysmilk. Po všetkých ho však preháňalo, bolelo ho bruško a stolica mu kyslo smrdela.

Teraz má už 10 mesiacov a chcem mu skúsiť nasadiť klasické umelé mlieko. Navyše mi to aj odporučili, keďže syn ide v januári na gastroenterológiu, kde mu budú zisťovať intolerancie. Je atopik a prekáža mu aj lepok.

Ako prejsť z bezlaktózového UM (Babysmilk) na obyčajné, aby som neublížila synovmu tráveniu?

Ďakujem

Dobrý deň,

na mlieko prejsť môžete. Budete vidieť, či je tráviaci trakt už na laktózu lepšie pripravený tým, že sa znova zmení stolica, prípadne objavia sa bolesti bruška.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas