Ako riešiť pocikávanie sa u 5 ročného chlapca?

Zodpovedané
19. jan 2022

Dobrý deň,

môj 5 ročný syn mal plienky viac ako 4 roky. Už skoro rok má len nočnú plienku. Niekoľkokrát za týždeň sa však pociká. Najskôr to bolo aj 3x denne, pomaličky sa znižuje frekvencia.

Snažím sa mu cikanie pripomínať, no nechcem ho nasilu nútiť. Tvrdí, že to necíti. Teraz to je väčšinou vtedy, keď je ponorený do hry.

Máme ísť k urológovi?

Čo nám odporúčate?

Nočnú plienku má mokrú každé ráno. Asi 2x sa stalo, že sa pokakal. Musel večer, lebo hovienko bolo už suché, nezobudilo ho to. Je narodený predčasne v 34+0tt.

Ďakujem

Dobrý deň,

v tomto veku je už vhodné vyšetrenie synčeka špecialistom. Choďte k OL a vypýtajte si výmenný lístok.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas