Ako riešiť problém s kakaním skoro trojročnej dcérky?

Zodpovedané
23. apr 2021

Dobrý deň,

dcérka bude mať v septembri tri roky. Cez deň plienky nenosí a ani na denný spánok. V noci ich ešte potrebuje.

S cikaním problém nemá.Zápchu nemáva. Kaká každý druhý - tretí deň. Je to však boj. Predtým kakala denne, teraz sa bojí kakať a zatláča to naspäť.

Ovocie papá iba pomixované, inak nechce. Surovú zeleninu nezje. Aj vody pije veľmi málo, asi 3 dcl. Mlieko by pila stále.

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

vy vlastne viete v čom je problém a čo Vám aj odporučím.

Musíte prekopať stravu Vašej dcéry. Pretože to je dôvod prečo je to boj.

Denne aspoň 1 liter tekutín, mlieko obmedziť (kvôli tomu, že pije veľa mlieka a má ním zaplnené bruško, tak nechce ostatnú stravu).

Okrem toho, zvýšiť príjem uhorky, cukety - zelenina s vyšším obsahom vody.

Napadá ma. Môžete napríklad spraviť mliečny shake. Do mlieka rozmixovať ovocie, čím jej ho zasa viac prepašujete do stravy.

Od pani doktorky sa dá predpísať Duphalac proti zápche na pár týždňov kým sa to rozbehne samo. Pretože najhoršie je ak začne zdržiavať. Stolica sa stane ešte tvrdou, nedajbože si natrhne konečník, bude cítiť bolesť a bude zadržiavať o to viac. Už by sme boli v bludnom kruhu. A to nechceme.

Osobne PREFERUJEM Forlax, ale nateraz má výpadok. Takže Duphalac by bol vhodný.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas