Ako riešiť problémy s bruškom 7 týždňovej dcéry?

Zodpovedané
20. apr 2021

Dobrý deň,

mojej 7 týždňovej dcére pediatrička odporučila probiotiká - žiadne konkrétne a dávať malú na bruško. Dcéra je dojčená a veľmi plače pri prdkaní a pri kakaní. Vidím na nej, že silno tlači ale nedarí sa jej poriadne vyprázdniť. Až keď ju držím nad umývadlom so skrčenými nožičkami, tak sa jej uľaví.

Posledné dni mala stolicu do zelena a teraz je zase dosť riedka. Stále jej vyteká dosť veľa mliečka aj po hodine od kojenia. Naša doktorka nám povedala, že to nemám riešiť, že je to iba mliečko čo vypije navyše. Ja sa ale bojím, že potom malo papá.

Aký je Váš názor?

Ďakujem

Dobrý deň,

detičky grckajú to naozaj nie je nič čo treba riešiť, pokiaľ priberá na prehliadkach. Zelená stolica je tradovaná ako hladová ale nie je to tak. Stolica bábätka môže byť aj zelenej farby, ak kaká spontánne, vetry odchádzajú, plienky sú pocikaný, nevracia prúdom, priberá tak zelená farba stolice nie je problémom.

Čo sa týka problémov s vyprázdnením probiotiká sú vhodné, odporúčam Probiofix baby. Polonahá brušku pod dozorom je na vyprdkanie ale aj trénovanie svalov naozaj vhodná.

S dcérkou môžete cvičiť nožičkami - priťahovať k hrudníku, zatlačiť. Aj bicyklovať s nimi. Vo vyhriatej miestnosti teplými rukami masírujte bruško 3x denne aj 10 minút v smere hodinových ručičiek. Také zväčšujúce sa krúžky od pupku, ale vyviňte trošku aj tlak, aby to nebolo vyslovene iba hladkanie.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas