Ako riešiť viditeľné žily u 7 ročného dieťaťa?

Zodpovedané
22. sep 2020

Dobrý deň,

mojej 7 ročnej dcére dosť presvitajú žily aj na rukách v tých lakťových jamkách. A na nohách zo zadu hlavne na lýtkach sa jej dajú aj nahmatať. Sú také trochu vystúpené.

Dcéra zdedila svalnatú postavu od muža a jeho rodiny. Je chudá, nemá na sebe gram tuku, ale pritom je upne pevná a svalnatá. Hlavne teda tie nohy ma také pevné a svalnaté. Nie je ani bledá že by to bolo pokožkou práve naopak je po lete opálená a snedá.

Len jej to proste dosť vidno ako jej idú žily po nohách modré a na tých lýtkach ich ma také viac vystúpené. Nikdy som to nespomínala našej pediatričke, no teraz som si to začala tak viac všímať.

Inak je celý deň aktívna, stále behá, skáče, chodí na gymnastiku, je celý deň v pohybe.

Môže to byť spôsobené tým, že málo pije?

Čo nám odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

nemyslím si, že je to riešiteľné.

Dcérka má viditeľnejšiu cievnu kresbu, avšak nie je to medicínsky problém.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas