Ako sa bude vyvíjať bábo narodené v 35. týždni?

Zodpovedané
17. jan 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom bábätka, ktoré sa narodilo v 35. týždni + 5 dní.

Ako zvládne takéto bábo vývoj?

Bude zdravé?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

na Vašu otázku sa nedá odpovedať. Sú deti narodené v 35. týždni, ktoré sú úplne normálne, vyštudujú vysoké školy a sú úspešní ľudia. Sú deti, ktoré sú narodené v tomto týždni a majú rôzne poruchy vývoja.

Nezávisí to vôbec od týždňa narodenia, ale od podmienok vstupu do života, spôsobu pôrodu, či bola prítomná perinatálna asfyxia, infekcia, žltačka, akú boli podmienky vývoja vo Vašom brušku atď.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas