Ako sa dá 10 mesačné dieťa vyliečiť z RS vírusu?

Zodpovedané
29. nov 2021

Dobrý deň,

dnes nám doktorka oznámila, že 10 mesačný syn má RS vírus. Užíva Ventolin a Solmucol.

Čo by som mohla pre neho urobiť, aby sa z toho dostal?

Môže mat nejaké následky?

Doktorka mi nič k tomu nepovedala.

Ďakujem

Dobrý deň,

je to vírusové ochorenie, ktoré spôsobuje dychové problémy najmä ochorenie dolných dýchacích ciest. Preto máte predpísané lieky Ventolin - na uľahčenie nadychovania a Solmucol na podporu vykašliavania.

Ak je zahlienený je vhodné hlieny odsávať po aplikácii Aliamare soľného roztoku. A to aj 5x denne. K tomu pokojový režim a dostatok tekutín.

U niektorých detičiek môže prebiehať komplikovane a môžu až skončiť v nemocnici. U iných je liečba postačujúca domáca. Záleží od prípadu k prípadu. Ak by mal prejavy dychovej nedostatočnosti, tak je určite nutné ísť okamžite na pohotovosť.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas