Ako sa má stravovať 16-mesačné dieťa, ktoré má salmonelózu?

Zodpovedané
10. jún 2022

Dobrý deň,

16-mesačný syn má zistenú salmonelózu. Má častejšie stolice a je trochu slabší. V podstate som prekvapená, že mu našli salmonelu. Rozmýšľam, že z čoho. Dávam pozor pri príprave jedla.

Napadlo ma, že predtým bol u rodičov na dvore a motal sa pri sliepkach. Už asi 5 dní mu dávam banán, zemiak, mrkvu. Mal aj vývar a ryžu.

Môže potraviny, v ktorých je vajce?

Mám na myslí piškóty, cestoviny.

Čím oživiť jedálniček?

Doktorka nám predpísala Biseptol a dávam mu probiotiká vo fľaštičke s čučoriedkami.

Ďakujem

Dobrý deň,

vývar, rizotko s mrkvou, petržlenom, zemiaky zapečené s cuketou (bez smotany a syra), cestoviny, zeleninová polievočka s haluškami z krupice.

Pokiaľ nevracia, tak aj piškótku. Samotné vajíčka sú také ťažšie. Dobre piť vodu a osobne by som iné probiotiká ako Probiofix imun baby neodporúčala (kmene LGG+BB12).

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas