Ako sa zbavíme bieleho povlaku na jazyku?

Zodpovedané
7. mar 2019

Dobrý deň,

náš synček bude mať 3 mesiace a už niekoľko týždňov má biely povlak na jazýčku. Pani doktorka nám predpisala Diflucan, ale nepomohlo to. Teraz mu dala už druhýkrát a povedala, že nič silnejšie nie je. Iná pani doktorka nám povedala, že tento liek dosť zaťažuje pečeň.

Ako sa zbavíme nášho problému?

Vopred ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

obe lekárky majú pravdu. Diflucan patrí medzi antimykotiká používané na liečbu mykotických infekcii (aj v dutine ústnej- soor), avšak zaťažuje pečeň, preto jeho dlhodobé užívanie nie je v tomto prípade vhodné.

Povlak môže súvisieť so stravou synčeka (povlak po dojčení, umelej formulke). Je možné, že postupne ako budete zavádzať príkrmy povlak u synčeka zmizne.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas