Ako správne bodovať v M-CHATE?

Zodpovedané
2. máj 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom M-CHATu.

Treba dávať 13 mesačnému dieťaťu bod aj za to, kde je napríklad otázka.

1. Ukáže prstom na veci, ktoré ho zaujímajú? (napríklad na lietadlo) - syn ukazuje napríklad na iné veci, ktoré ho zaujímajú. Napríklad lampa, strom, obraz na stene a iné veci. Neukáže konkrétne na lietadlo.

2. Opakuje po vás? (napríklad mávanie, tlieskanie, grimasy) - z tohto robí iba mávanie a grimasy.

Mám dávať za to bod (teda, že je to zlé), alebo je to v poriadku?

Ďakujem

Dobrý deň,

tak, že je to v poriadku.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas