Ako správne dávkovať vitamín D3 od spoločnosti Webber Naturals?

Zodpovedané
6. sep 2021

Dobrý deň,

chcel by som sa prosím poradiť ohľadom dávkovania vitamínu D3. Na krabičke je uvedené, že sa podáva dávka 0,25, čo je asi cca 10 kvapiek. Známa ma však vystrašila, že sa ma dávať len 1 kvapka.

Mohla som malému uškodiť takými dávkami?

A aké je teda správne dávkovanie tohto vitamínu?

Je to na krabičke uvedené chybne?

V lekárni som kúpila probiotiká prášok Infants Dolphinus 60 g. Neotvorené balenie som skladovala týždeň pri izbovej teplote, až potom som si všimla na krabičke, keď som chcela probiotiká podať, že sa majú uchovávať v chladničke.

Platí len na otvorené balenie, alebo ich môžem rovno vyhodiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

je tá dávka v poriadku 0,25 obsahuje 400IU čo je ako 1 kvapka Vigantolu. Takže dávkovanie je iné ako prípravku Vašej známej, ale správne pre tento výživový doplnok.

Čo sa týka Infants Dophilus - toto probiotikum je potrebné skladovať z dlhodobého hľadiska v chladničke. Skladovací režim je možné krátkodobo (na niekoľko dní) prerušiť, pričom baktérie si zachovávajú svoju kvalitu. Takže si myslím, že kvalitu nestratili.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas