Ako správne naplánovať očkovanie proti meningitíde u 5 ročného dieťaťa?

Zodpovedané
28. apr 2022

Dobrý deň,

chceme dať zaočkovať 5 ročného synčeka proti meningitíde. S očkovaním chceme začať teraz v máji. Čiže 1. dávka Bexsero v máji, 2. dávka Bexsero o mesiac v júni. V júli budeme ale odcestovaní v zahraničí pri mori.

Môže byť potom Nimenrix podaný až v auguste?

Nevadí tam výpadok toho júla?

Alebo by ste radšej odporučili začať s celým očkovaním až v auguste (1. dávka Bexsero august, 2. dávka Bexsero september, Nimenrix október)?

Len tam už zase začnú asi tie respiračné ochorenia a škôlkarske choroby.

Čo je podľa Vás lepší variant?

Ďakujem

Dobrý deň,

pre túto vekovú kategóriu sú doporučené 2 dávky Bexsero a 1 Nimenrix. Takže v máji 1. dávka Bexsero, po minimálne mesiaci 2 dávka Bexsero. V auguste potom Nimenrix.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas