Ako vyriešiť problém s večerným vracaním u 5-ročného syna?

Zodpovedané
19. mar 2023

Dobrý deň,

môj syn má 5 rokov. Občas sa mu stane, že do hodiny od zaspania sa povracia. Pred spánkom sa na nič nesťažuje a dokonca aj počas vracania spí. Resp. neuvedomuje si, že vracia. Hneď potom zaspí. Stalo sa mu to napríklad vtedy, ako zjedol počas dňa príliš veľa pukancov, z jablka, ktoré si dal na večeru, z pomarančového džúsu alebo z černíc či hrozna. Pripadá mi to ako reflux, sama ním trpím. Preto sme začali dávať pozor na to, čo a koľko zje na večeru. Väčšinou je to len pečivo s maslom a nie vo veľkom množstve. Aj tak však radšej syna uspávame a sme pri ňom aspoň 2 hodiny kvôli obavám, že by sa mohol zadusiť. Je to pre nás dosť stresujúce.

Ako by sme mohli tento problém vyriešiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

neviem kedy synček večeria, ale malo by to byť minimálne dve hodiny pred ukladaním na spánok.

Na spánok by mal byť ukľadaný na podrušku a pre Vaše upokojenie a uistenie by som určite používala kameru. Minimálne na zvuk, aby ste vedeli, že synček nevracia.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas