Ako zistím, či bude umelé mlieko robiť synovi problémy?

Zodpovedané
6. dec 2022

Dobrý deň,

môj syn má 2,5 mesiaca a je kŕmený materským mliekom z fľaše. Odsaté mlieko mu už nestačí a produkciu mlieka neviem zvýšiť. Donedávna mal syn aj problémy s bruškom, zrejme kolika.

Ako zistím po pridaní umelého mlieka, že mu robí problémy?

Lebo zároveň bude papať aj moje mliečko.

Mám mu dávať len to umelé?

Ďakujem

Dobrý deň,

určite v prvom rade dojčite. Každý mililiter materského mlieka sa ráta. Koliky sú typické do 3 - 6 mesiacov veku. Ak ich synček máva, tak neustanú len preto, že by ste prešli na mlieko umelé.

Umelé mliečko musíte iba vyskúšať ako sadne. Čo sa týka stolice, nafukovania - nedá sa dopredu povedať, ktoré by bolo vhodné.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas