Ako zistím, či je moje dvojročné dieťa v poriadku?

Zodpovedané
12. júl 2021

Dobrý večer,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho dvojročného dieťaťa, ktoré má od jedného roka neustále plné ruky. Nosí v nich 4 - 6 veci naraz. Dieťa neukazuje na predmety prštekom, ani keď si niečo prosí. Neprinesie ani vec, ktorú si prosíme my. Keď sa pýtame, kde je v knižke havo, tak neukáže na obrázok. Iba urobí hav hav.

Je moje dieťa v poriadku?

Ďakujem

Dobrý deň,

psychomotorický vývin sa nedá bohužiaľ hodnotiť z 3 vecí, ktoré ste napísali. Najlepšie spravíte, ak zavoláte svojej doktorke. Tá synčeka pozná ako sa vyvíjal, vyšetrí si ho a povie Vám.

Myslím si, že v poriadku je, ale na Vaše uistenie.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas