Ako zlepšiť spánok 7 mesačného dieťaťa?

Zodpovedané
6. okt 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom 7 mesačnej dcérky. Pekne papá, kaká, snažím sa ju dojčiť. Zúbky ešte nemá.

Trápi nás spánok. Veľakrát sa mi budí s plačom a veľmi ťažko mi často zaspáva. Občas zaspí v pokoji, ale zväčša na prsníku. Po nejakej chvíli je hore s plačom. Vzpiera sa, musím s ňou vstať, spievať jej. Niekedy to ešte zopakuje a potom spolu zaspíme.

Čo nám odporúčate?
ˇ
Ďakujem

Dobrý deň,

preštudujte si stránku https://www.lepsispanokbabatiek.sk/, je tam aj spánkové poradenstvo /za peniaze/.

Otázka spánku je veľmi komplexná a individuálna, nedá sa zovšeobecniť a preto ani nie je v mojich "silách" Vám dať jednu rada a zrazu to bude OK.

Každé dieťatko potrebuje niečo iné, niekedy inak pomôže zmena - prostredia/techniky uspávania, osoby, ktorá uspáva, zmena miesta na spanie.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas